Krakowskie hotele wyróżnione przez przewodnik Michelin
26.11.2023

Przewodnik Michelin, uznawany za autorytet w świecie kulinariów, od przyszłego roku rekomendować będzie także hotele. Obiekty, oferujące najbardziej wyjątkowe doświadczenia, wyróżnione zostaną nowym odznaczeniem – kluczem Michelin. Pierwsze hotele odznaczone kluczami Michelin poznamy w przyszłym roku, jednak znane są już obiekty rekomendowane. Kraków jest miastem z największą liczbą wyróżnionych obiektów, co potwierdza wysoką jakość bazy noclegowej w stolicy polskiej turystyki.

Fot. Jan Graczyński

Ideą, która przyświeca nowo powstałej kategoryzacji jest poszerzenie kulinarnych doświadczeń podróżnych o niezapomniany pobyt w obiekcie, który oferuje znacznie więcej niż tylko nocleg. Uzupełnieniem elektronicznej wersji przewodnika jest mobilna aplikacja, która umożliwia wybór hotelu oraz dzielenie się wrażeniami.

Zespoły ekspertów Michelin pracują na całym świecie, by stworzyć przewodnik po najlepszych hotelach, a ich ocena oparta jest na pięciu podstawowych kryteriach:

  • lokalizacja, która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną
  • doskonały wystrój wnętrz i projekt architektoniczny
  • niepowtarzalne atmosfera i charakter miejsca
  • najwyższa jakość obsługi gości i ich komfort podczas pobytu
  • spójność między poziomem doświadczenia, a zapłaconą ceną.

Rekomendacje dla 13 hoteli z Krakowa

Pierwsze hotele odznaczone kluczami Michelin poznamy w przyszłym roku, jednak znane są już obiekty rekomendowane. Wśród nich znalazło się 30 hoteli z Polski, z czego 13 zlokalizowanych jest w Krakowie. Wyróżnione obiekty to: Mercure Fabryczna, Ester, Warszauer, Indigo, Bachleda Luxury MGallery, Stary, Sheraton Grand, Copernicus, Bonerowski, Pod Różą, Puro Stare Miasto, Puro Kazimierz i Queen Boutique. Kraków jest miastem z największą liczbą wyróżnionych obiektów, co potwierdza wysoką jakość bazy noclegowej w stolicy polskiej turystyki. Gratulujemy!

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo