Prelegenci 2020
Adam Mikołajczyk
Alen Bošković
Anna Górska
Anna Jędrocha
Anton Taranenko
Bartłomiej Walas
Benedetta Gagna
Carlotta Ferrari
Cesare Torre
Diana Rybachenko
Jadwiga Berbeka
Jeremy Cooker
Jerzy Hausner
Jolanta Żysko
Julia Amour
Kevin Donnelly
Krzysztof Celuch
Krzysztof Kowal
Krzysztof Maj
Lenka Žlebková
Łukasz Panfil
Łukasz Wysocki
Marcin Herra
Marcin Mączyński
Olivier Henry Biabaud
Paula Fanderowska
Pierre Fortin
Robert Piaskowski
Szymon Gatlik
Vladimir Beroun
Cesare Torre

Od 2015 r. dyrektor zarządzający marketingu miejskiego, turystyki i stosunków międzynarodowych Genui. W latach 2012–2015 dyrektor zarządzający Departamentu Komunikacji i Promocji Miasta. W latach 1999-2012 dyrektor Departamentu Promocji. Zawodowy dziennikarz od 1995. Od 2011 do 2016 roku wykładowca na Uniwersytecie w Mediolanie. Krajowy Radca Stowarzyszenia Komunikacji Publicznej (w latach dziewięćdziesiątych). Autor programów telewizyjnych i radiowych w RAI Liguria (lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte). Posiada między innymi dyplom organizacji teatralnej (Teatro Stabile di Genova). Członek miejskiej agencji decentralizacji kultury (lata siedemdziesiąte) i regionalnego komitetu ds. wydarzeń kulturalnych (lata osiemdziesiąte). Magister sztuki i literatury na Uniwersytecie w Genui oraz public relations i komunikacji w Enfapi-Sogea.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Łukasz Wysocki
Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Od września 2014 roku Prezes Zarządu Gdańskiej Organizacji Turystycznej.  Absolwent Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku. Od 2007 roku zdobywał doświadczenie zawodowe z dziedziny zarządzania projektami oraz zarządzania imprezami masowymi, odpowiadając między innymi za przygotowanie koncepcji funkcjonalnej Stadionu Narodowego w Warszawie oraz odpowiadając za przygotowania i przeprowadzenie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 TM w Gdańsku, jako przedstawiciel UEFA. We wrześniu 2012 roku objął funkcję Dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju Międzynarodowych Targów Gdańskich, gdzie odpowiadał m.in. za wprowadzanie nowych produktów/imprez w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym AmberExpo.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Anna Jędrocha

Ekspert branży spotkań, aktywny członek polskich organizacji turystycznych. Członek założyciel i  prezes zarządu ostatnich trzech kadencji Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Do maja 2017 roku kierowała Krakowską Izbą Turystyki. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz International Congress & Convention Association.  Zawodowo związana z krakowskimi firmami: Symposium Cracoviense, profesjonalnym organizatorem kongresów i Intercrac, DMC, w których pełni funkcję prezesa zarządu. W roku 2013 otrzymała prestiżową nagrodę MP Power Award w kategorii  Meeting Planner DMC/PCO.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Diana Rybachenko

Urodzona w Moskwie ukończyła Uniwersytet Narodowy w Użhorodzie na Wydziale Filologii Zagranicznej na Ukrainie. Ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w międzynarodowej promocji i organizacji dużych imprez sportowych. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy przeprowadziła się do Pragi, gdzie studiowała zarządzanie turystyką i rozpoczęła pracę w Prague International Marathon, firmie sportowej organizującej imprezy biegowe w Pradze. Diana była odpowiedzialna za stosunki międzynarodowe i gościnność gości VIP podczas wydarzeń do 2007 roku. Przez następne trzy lata mieszkała w Użhorodzie i pracowała jako kierownik hotelu w nowo otwartym hotelu spa i konferencyjnym. W 2010 roku wróciła do Czech i Międzynarodowego Maratonu w Pradze, który przekształcił się w serię dziewięciu wyścigów w całym kraju, znanych jako RunCzech. Diana była również zaangażowana w organizację Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, które odbyły się w Pradze i Ostrawie w 2015 roku, odpowiadając za akredytowane media i usługi zakwaterowania dla fanów. W kolejnych latach była kierownikiem projektu w Napoli Running – imprezach biegowych organizowanych na południu Włoch, a później objęła stanowisko Dyrektora Marketingu i Komunikacji w RunCzech. Obecnie RunCzech oferuje 9 głównych imprez biegowych w 6 miastach Republiki Czeskiej i 2 we Włoszech, przyciągając rocznie ponad 100 000 biegaczy z całego świata. Wyścigi RunCzech osiągnęły 7 złotych etykiet IAAF i były świadkami 5 rekordów świata w 2017 roku.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Vladimir Beroun
Dr

Vladimír Beroun jest urodzonym w Czechach specjalistą w zakresie  administracji i komunikacji. Obecnie kieruje relacjami z partnerami instytucjonalnymi                                                  oraz interesariuszami Airbnb w Europie Środkowej i Wschodniej. Współpracuje z rządami, miastami i innymi zainteresowanymi stronami, aby wykorzystać ekonomiczne, środowiskowe i społeczne korzyści płynące z gospodarki współdzielenia i technologii cyfrowej. Wcześniej doradzał w Brukseli globalnym firmom technologicznym w zakresie relacji rządowych, budowania partnerstwa i zaangażowania interesariuszy, a także zajmował różne stanowiska w sektorze publicznym. Jest pasjonatem spraw globalnych i niedawno uzyskał stopień doktora nauk z  tematu poświęconego stosunkom handlowym UE-Azja.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Pierre Fortin

W 2009 roku Pierre Fortin został dyrektorem wykonawczym Quartier des Spectacles Partnership w Montrealu, organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie przestrzenią publiczną, programowanie i promocję Quartier des Spectacles (Dzielnicy Spektakli).

Ma duże doświadczenie w zarządzaniu i komunikacji w sektorze publicznym i prywatnym. Pomógł przeprowadzić kilka organizacji przez okres głębokich zmian, wykazując wizję, która umożliwiła mu opracowanie i wdrożenie wewnętrznych i zewnętrznych strategii każdej z organizacji. Pracował w komunikacji i marketingu w kanadyjskiej instytucji finansowej a jako pracownik urzędu miasta Montréal do jego obowiązków należała komunikacja i konsultacje społeczne planu rozwoju miasta, co pomogło mu rozwinąć horyzonty związane z urbanistyką. Stworzył pierwszą jednostkę komunikacyjną Bell Canada zajmującą się rynkiem biznesowym i był przedstawicielem firmy podczas w fazie  powstawania Quartier International w Montrealu. Przyczynił się do opracowania zasad dotyczących rozwoju przestrzeni publicznych i ich wdrożenia.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Julia Amour
Dyrektor Festivals Edinburgh

Organizacja Festivals Edinburgh poprzez festiwale buduje pozycję Edynburga jako wiodącego miasta festiwalowego na świecie. Kluczowe obszary projektu obejmują wspólną strategię marketingową miasta festiwalowego, ocenę wpływu ekonomicznego tych wydarzeń, umiędzynarodowienie oraz aktywizację społeczności. Julia wcześniej pracowała w British Council i Scottish Development International.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Kevin Donnelly

Szef oddziału – Festiwale i Wydarzenia, Usługi Kulturalne w Montrealu.

Odpowiada za nadzór, koordynację i przygotowanie usług imprez plenerowych, festiwali, koncertów, imprez sportowych,  organizowanych co roku w Montrealu. Zadaniem jego zespołu jest montaż finansowych wydarzeń oraz integracja partnerów zewnętrznych i wewnętrznych jak Promoters, Le Quartier des Spectacles czy Centrum Festiwalowe. Posiada duże doświadczenie w organizacji wydarzeń nabyte między innymi jako prowadzący Olympic Park, Jean-Drapeau Park i L’Équipe Spectra.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Benedetta Gagna

Kierownik ds. marketingu i komunikacji w Maratona di Ravenna Citta 'd’Arte. Posiada głęboką wiedzę, doświadczenie i wykształcenie w zarządzaniu wydarzeniami, reklamie,  public relations i sponsoringu. Specjalistka ds. marketingu nagrodzona wyróżnieniem Laurea w public w Libera Università di Lingue e Comunicazione IULM. Od 2002 do 2015 Event Manager w Challenge Sportmarketing, komunikacji w obszarze marketingu sportowego oraz w aktywnych wydarzeniach BTC i BTB.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jeremy Cooker

Wiceprezes ds. Marketingu i projektów specjalnych w New Orleans & Company. Doświadczony lider i sprzedawca w branży turystycznej w Nowym Orleanie od ponad 20 lat. Kierował zespołem, który zbudował pierwszą stronę internetową dla odwiedzających Nowy Orlean w 1996 r. Odegrał kluczową rolę w odbudowie branży hotelarskiej w mieście po huraganie Katrina i nadal nadzoruje i kształtuje marketing w Nowym Orleanie oraz nagradzane kampanie reklamowe. Wyróżniony prelegent w świecie podróży, reklamy i wydarzeń marketingowych takich jak Interactive Advertising Bureau’s Data Symposium, Louisiana Travel Association Annual Summit czy Association for Accounting Marketing’s Annual Summit. Członek rady dyrektorów Stowarzyszenia Turystycznego Louisiana a obecnie prowadzi dwie inicjatywy dla branży hotelarsko-gastronomicznej w Nowym Orleanie: jedna ma na celu zapewnienie niedrogiej, dostępnej opieki zdrowotnej dla pracowników turystyki, a drugiej mają na celu zwiększenie zrównoważenia warunków konkurencyjności dla lokalnych przedsiębiorstw turystycznych poprzez serię warsztatów edukacyjnych i programów.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Łukasz Panfil

Komentator biegowy i lekkoatletyczny. Dziennikarz sportowy z licencją Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), członek Komisji Statystycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, współpracownik Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Komentuje 90 imprez biegowych ogólnopolskich i międzynarodowych w ciągu roku. Teksty jego autorstwa można znaleźć w czasopismach „Magazyn Lekkoatletyczny”, „Trail”, portalach internetowych „MaratonyPolskie.pl”, „bieganie.pl” oraz witrynach internetowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Przed laty lekkoatleta, maratończyk z rekordem życiowym 2:25:43. Zwycięzca maratonów w holenderskim Apeldoorn (2006) i belgijskim Torhout (2008). Na maratońskim podium stawał w Wilnie, Dreźnie, luksemburskim Echternach, niemieckim Loningen i Gdyni. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Biegu na 100km w Winschoten (2011)

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Marcin Mączyński

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu  Warszawskiego. Od lat związany z hotelarstwem. W latach 2007-2013 pracował w sieci hoteli Gromada, gdzie był dyrektorem centralnego biura sprzedaży i marketingu oraz dyrektorem biura hoteli. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcje menedżerskie w Grupie Trip – doradcy zarządu Grupy Trip i wiceprezesa zarządu hotelu Ossa. Od 2016 roku jest sekretarzem generalnym oraz członkiem zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.  Był wiceprezesem zarządu Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce i przewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki, a także członkiem Rady Programowej Polskiej Izby Turystyki.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Kowal

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie od 2008 roku, przez wiele lat pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej oraz w innych jednostkach organizacyjnych, m.in. w Wiśle Kraków SSA. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Odpowiada za organizację w Krakowie wielkich wydarzeń sportowych. Przyczynił się do uczynienia sportową wizytówką miasta imprez biegowych, jest Dyrektorem Cracovia Maraton i Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wyróżniony tytułem „Lider Sportowej Polski” czy złotą statuetką „Budowniczy Polskiego Sportu”.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Szymon Gatlik

Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ekspert niestandardowych form turystyki (m.in. questing, gry miejskie i terenowe). Zamiłowanie do turystyki aktywnej łączy z czynnym udziałem w wydarzeniach sportowych, m.in. górskich biegach długodystansowych i startach ulicznych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje city branding oraz marketing miejsc  poprzez sport. Jako przewodnik miejski z ponad 20-letnim stażem, na bieżąco uczestniczy w rozwoju Krakowa jako destynacji turystycznej.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Marcin Herra

Ukończył studia prawnicze oraz studia MBA oraz wiele szkoleń zarówno w Polsce jak i za granicą. Posiada olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu Mega projektami oraz wydarzeniami sportowymi, muzycznymi, biznesowymi. Odpowiedzialny za przygotowanie i organizację w Polsce UEFA EURO 2012 oraz EHF EURO 2016. Uczestniczył w przygotowaniach The World Games we Wrocławiu w roku 2017.

Ekspert w dziedzinie zarządzania największymi obiektami wielofunkcyjnymi. Były Prezes Spółki PL.2012 i PL.2012+ operatora Stadionu Narodowego, obecnie Prezes Areny Gliwice jednej z najnowocześniejszych aren w Polsce i Europie. Specjalista w zakresie rynku MICE i Przemysłu Czasu Wolnego. Współwłaściciel firm Evolutio i Brand Boosters.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Anna Górska

Doświadczony manager z wieloletnią praktyką w zarządzaniu organizacją, zespołami i dużymi imprezami, działającym na rynku MICE, HoReCa i obiektów kulturalnych. Aktualnie Business Development Director w EXPO XXI Warszawa. Prowadzi też firmę zajmującą się doradztwem i konsultingiem w branży MICE. Członek krajowych i międzynarodowych organizacji.

W latach 2010-2014r. wiceprezes ds. członkostwa w MPI (Meeting Professionals International) Poland, a w latach 2012-2018 prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA (International Congress and Convention Association).

Od marca 2019r. pełni funkcję Wiceprezesa ds. Współpracy Międzynarodowej w Stowarzyszeniu Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP. Za swoją działalność otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Członek kapituły krajowych i międzynarodowych konkursów, związanych z przemysłem spotkań m.in. ICCA Best Marketing Award, Eventex Awards, Osobowość Roku MICE Poland i Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jolanta Żysko
Prof. SGTiH Vistula

Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa (grupa uczelni Vistula). Specjalizuje się w naukach organizacji i zarządzania sportem. Odbyła staż naukowy w Institute of Sport & Leisure Policy Uniwersytetu w Loughborough. Prowadziła wykłady na wielu uczelniach zagranicznych jak Deutsche Sporthochschule w Kolonii, Uniwersytecie w Jyväskylä, University of Bayreuth, Akademii Wychowania Fizycznego w Kownie.

Zrealizowała szereg projektów badawczych dotyczących zarządzania sportem w wielu aspektach, głównie koncentrując się na systemach zarządzania sportem w skali makro. Brała udział w projektach badawczych realizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej. Jest członkiem licznych organizacji krajowych i międzynarodowych. Była Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie (International Society for Social Sport Sciences – ISSSS), członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem (European Association for Sport Management – EASM) oraz Europejskiej Sieci Nauk o Sporcie, Edukacji i Zatrudnieniu (European Network of Sport Science, Education and Employment – ENSSEE). W latach 2010-2011 była prezydentem Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. W latach 2014-2017 była członkiem grupy ekspertów Komisji Europejskiej ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sporcie.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Alen Bošković

Urodzony w Dubrowniku, absolwent ekonomii turystyki, chorwacki olimpijczyk i były piłkarz wodny. Sekretarz generalny Stowarzyszenia Sportu Dubrownika, który zajmuje się wszystkimi sportami w mieście. Członek Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego i dyrektor wydarzenia Du Motion – Dni Biegacza Dubrownik( Runner’s Days Dubrovnik). Du Motion zostało uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Republiki Chorwacji i Dubrownika.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Olivier Henry Biabaud

Prezes i założyciel firmy badawczej TCI Research w 2010 r. jako wynik połączenia swojej pasji do podróży z ponad 20-letnim doświadczeniem w badaniach rynku nabytych w firmach globalnych (TNS, IPSOS). Jako specjalista w dziedzinie analizy doświadczeń odwiedzających i oceny reputacji, pracował dla ponad 90 międzynarodowych i lokalnych destynacji i marek turystycznych.

Jest stałym mówcą na międzynarodowych forach podróży i członkiem zarządu TTRA Europe (Tourism and Travel Research Association). Został wyróżniony nagrodą za najlepsze badanie rynku podróży w roku 2017 przez agencję UE Business News a w roku 2011 otrzymał nagrodę Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) za innowacyjne rozwiązanie w zakresie badań destynacji -TRAVELSAT.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Maj

Dyrektor generalny instytucji publicznej „Strefa Kultury Wrocław”, której działalności oparta jest na trzech filarach, na które składają się: miejsca, festiwale oraz programy, Był dyrektorem generalnym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Od siedmiu lat zarządza festiwalem Jazz nad Odrą, Współtworzył festiwale One Love Sound Fest, Festiwal Filmów Niezależnych OFFensiva, czy Capitol of Rock na Stadionie Wrocław. W 2017 roku otrzymał tytuł Menadżera Roku przyznany przez kapitułę Gazety Wrocławskiej.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Paula Fanderowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas/Wenezuela, związana z KBF, operatorem ICE Kraków.

Zarządza polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Od 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym: MPI oraz ICCA. Nagrodzona MP Power Awards – MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Anton Taranenko

Prezes Biuro Turystyki i Promocji Kijowa. Specjalista ds. wydarzeń, sekretarz komitetu organizacyjnego ds. przygotowania i przeprowadzenia Eurowizji w 2017 oraz sekretarz komitetu organizacyjnego finału Ligi Mistrzów w 2018 roku.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jerzy Hausner
prof. dr hab. nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny

Pracownik Katedry Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK), społeczny Pełnomocnik Rektora ds. Kultury i Sportu. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja: 2010-2016). Członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN.

Od 2015 r. członek Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. Od 2018 r. członek High Level Industrial Roundtable „Industry 2030”. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2018-2022). Nagroda Kisiela.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Bartłomiej Walas
Dr

Koordynator ds. projektów strategicznych w Departamencie ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, w którym zarządza między innymi projektem Miasta Historyczne 3.0.

Dziekan w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Absolwent AWF w Krakowie i IREST na Sorbonie. Specjalista w dziedzinie marketingu turystycznego i polityki turystycznej.

W latach 1996–2017 zawodowo związany z Polską Organizacją Turystyczną, najpierw jako dyrektor oddziału w Paryżu, a następnie jako wiceprezes. Jest autorem koncepcji polskiej strategii marketingowej turystyki na lata 2012-2020. Uczestniczył w pracach zespołowych wielu strategii rozwoju turystyki miejskiej i regionalnej. Autor książek i artykułów naukowych.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Robert Piaskowski

Manager i animator kultury, pedagog, muzyk. Studiował polonistykę, socjologię, nauki społeczne, a także dyplomację kulturalną na Uniwersytetach: Jagiellońskim, University of Provence Aix-Marseille i w Collegium Civitas w Warszawie.

Aktualnie pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury. Prowadził projekty międzynarodowe Krakowskiego Biura Festiwalowego integrujące działania podmiotów zaangażowanych w kulturę, rozwijał kluczowe projekty literackie, muzyczne, filmowe.
Realizował politykę programową ważnych krakowskich festiwali muzycznych. W obszarze filmowym opiekował się Krakow Film Commission i koordynował program Filmowy Kraków. Prowadził proces ubiegania się Krakowa o tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Literatury. Reprezentuje Kraków w relacjach z siecią Miast Festiwalowych Świata (Festival Cities Network).

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Adam Mikołajczyk

Prezes Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc

Międzynarodowy ekspert ds. Marketingu miejsc, pasjonat brandingu i miast, związany z marketingiem terytorialnym i doradztwem turystycznym. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalnością „gospodarka specjalna – zarządzanie miastem i regionem”. Student The Chartered Institute of Marketing.

Od 2010 współzałożyciel i prezes Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc – organizacji konsultingowej (think-and-do tank), której celem jest profesjonalizacja i popularyzacja marketingu miejsc i brandingu w Europie Środkowej i Wschodniej. Członek założyciel International Place Branding Association. Prelegent na kilkudziesięciu konferencjach w kraju i za granicą. Zaangażowany przez British Council w międzynarodową grupę ekspertów „City Idea Bakers”. Współautor wielu strategii rozwoju turystyki i komunikacji marketingowej dla miast i regionów.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Lenka Žlebková

Dyrektor handlowy Praskiego Centrum Kongresowego.
Wiceprezes Prague Convention Bureau.

Wiodąca postać w sektorze kongresów i imprez w Republice Czeskiej, która odegrała kluczową rolę w rozwoju Pragi jako miejsca spotkań.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, gdzie studiowała biznes międzynarodowy, specjalizując się w turystyce oraz Ecole Superieure de Commerce de Paris, gdzie specjalizowała się w marketingu międzynarodowym.

W latach 2005-2010 dyrektor ds. sprzedaży i marketingu hotelu President Hotel Prague w latach 2005–2010, a następnie dyrektor Prague Convention Bureau (PCB). Od 2016 roku dyrektor handlowy Praskiego Centrum Kongresowego.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Celuch
Dr

Właściciel firmy Celuch Consulting. Mówca, trener, konsultant biznesowy, wykładowca akademickim. Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z biznesem Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji. Wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracuje m.in. z San Diego State University, Skema Business School, Uniwersytetem Warszawskim.

Jest autorem artykułów i książek z obszaru przemysłu spotkań, raportów i projektów badawczych, w tym pierwszego w Polsce, a ósmego na świecie raportu „Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę” (Poland Meetings Impact). Doświadczenie zawodowe w branży spotkań zdobywał na różnych polach. Do 2017 roku był kierownikiem Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, Specjalizuje się w przemyśle spotkań, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami (event management).

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Carlotta Ferrari

Dyrektor Florence Convention & Visitors Bureau, Prezes Convention Bureau Italia. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie we Florencji.

Po ekscytującej karierze w organizacji wydarzeń jako dyrektor marketingu ważnego włoskiego DMC i branży hotelarskiej, została dyrektorem Firenze Convention Bureau w 2010 r. W krótkim czasie rozpoczęła nową strategię marketingową i przekształciła głównie publiczną firmę z kilkoma prywatnymi członkami w Firenze Convention Bureau – prywatne konsorcjum z około 300 członkami prywatnymi, prestiżowymi sponsorami lokalnymi oraz silnym wsparciem gospodarczym i politycznym instytucji publicznych.

W 2017 r. uruchomiła Destination Florence, projekt poświęcony wypoczynkowi, przekształcając CB w CVB z rebrandingiem firmy: docelowe biuro kongresowo-turystyczne Florencji. Od 2013 r. do 2017 r. Carlotta była wiceprezesem Federcongressi & Eventi, włoskiego stowarzyszenia przedsiębiorstw publicznych i prywatnych oraz specjalistów pracujących w branży spotkań, reprezentującego włoski sektor MICE na szczeblu międzynarodowym i tworzenie stabilnych relacji z instytucjami publicznymi i europejskimi i stowarzyszenia międzynarodowe. Wraz z innymi krajowymi stowarzyszeniami turystycznymi współtworzyła Italia Convention Bureau w formie prywatnej sieci firm odpowiedzialnych za koordynację i promocję włoskiego sektora MICE. Obecnie jest prezesem Italia Convention Bureau z ponad 100 członkami reprezentującymi 2500 włoskich dostawców sektora MICE.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jadwiga Berbeka
Prof. UEK dr hab.

Kierownik Katedry Turystyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Główne obszary zainteresowań naukowych i badawczych koncentrują się wokół branży spotkań i wydarzeń, rynku turystycznego, w szczególności turystyki sportowej i przygodowej, zachowania konsumentów. Autor i współautor ponad stu trzydziestu publikacji poświęconych problemom turystyki.

Posiada doświadczenie w badaniach branży spotkań i jej wpływu na gospodarkę. Uczestniczyła również w badaniach branży spotkań i wydarzeń w Krakowie. Współpracuje z branżą spotkań, jako wyraz uznania otrzymała MP Power Awards 2015 w kategorii Open. Jest członkiem Adventure Tourism Research Association,

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo