Krakowski jarmark świąteczny wśród najciekawszych na świecie
26.11.2023

Smaki i zapachy świąt najłatwiej poznać na bożonarodzeniowych jarmarkach. Do odwiedzenia tego krakowskiego zachęca amerykańska stacja CNN, która uznaje go za jeden z najciekawszych na świecie i największych w Europie. Jarmark rozpoczął się oficjalnie 25 listopada i jak co roku wzbogaca niepowtarzalny klimat naszego miasta.

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

zestawieniu najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych, do których odwiedzenia zachęca turystów CNN, znalazły się także propozycje m.in. z Londynu, Budapesztu, Helsinek oraz Singapuru, Toronto czy Nowego Jorku.

Jarmark w stolicy Małopolski został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę. Unikatowa architektura miasta, regionalne tradycje oraz występy zespołów ludowych z muzyką na żywo robią największe wrażenie na gościach. Stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków.

Jak co roku, w ofercie sprzedawców znajdzie się szeroka gama produktów, a wśród nich m.in. bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze.

Gościć będziemy również kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę.

W zeszłym roku krakowski jarmark został doceniony przez brytyjski dziennik „The Times”, który umieścił go na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie. Tegoroczne wydarzenie trwa od 24 listopada do 1 stycznia 2024 roku.

Motywem przewodnim tegorocznych dekoracji świątecznych ponownie będę wawelskie arrasy. Nawiązywać do nich będzie również choinka, która rozbłyśnie na Rynku Głównym 2 grudnia o 16.30. Imprezę zakończą konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci.

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo