Ponad 900 pomysłów na zrównoważenie turystyki Krakowa
22.11.2021

Kraków realizuje działania zmierzające do zrównoważenia turystyki i poprawy jakości usług turystycznych. Ruszył właśnie kolejny etap spotkań z cyklu „Kierunek: Miasto dla Wszystkich”, czyli prace grup wykonawczych. Przedstawiciele krakowskiego rynku turystycznego podczas sesji kreatywnej zaproponowali ponad 900 pomysłów na projekty wpisujące się w założenia „Polityki zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028”.

Grupy wykonawcze 1. Gospodarka i regulacje, 2. Marketing, 3. Programy i produkty, powstały w wyniku podziału dziewięciu rekomendacji zawartych w dokumencie, który wyznacza kluczowe obszary dla zarządzania turystyką w mieście. Zespoły spotykają się w celu wypracowania konkretnych rozwiązań możliwych do wdrożenia w perspektywie czasowej 2021–2028 dla zrównoważenia turystyki Krakowa.

Podczas sesji networkingowej członkowie grup wykonawczych pracowali nad nowymi projektami wpisującymi się w rekomendacje ujęte w „Polityce…”. Zgłoszono ponad 900 propozycji – wiele z nich dotyczyło podobnych problemów, leżących zwłaszcza w obszarze rekomendacji VI. Zarządzanie gospodarką nocną oraz VIII. Integracja interesariuszy na rzecz niwelowania konfliktów. Świadczy to o dużej potrzebie szybkiej ich realizacji w Krakowie.

Założenia najciekawszych propozycji grup wykonawczych zaprezentowano w podsumowaniu spotkania. Na zakończenie o swoim doświadczeniu w zakresie funkcjonowania Lokalnej Organizacji Turystycznej w Poznaniu opowiedział jej prezes, Jan Mazurczak, który odniósł się również do zgłoszonych podczas warsztatów pomysłów.

Pierwsze spotkanie przedstawicieli grup wykonawczych odbyło się na początku listopada w pałacu Potockich, nowej przestrzeni miasta do wymiany pomysłów i doświadczeń. Kolejne planowane jest w styczniu 2022 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo