Mickiewicz spędza wakacje w Gdyni
27.06.2023

Adam Mickiewicz podróży się nie obawiał. Poeta odwiedził wiele krajów i wygląda na to, że zmian miejsca nie obawia się także pomnik wieszcza. Krakowianie nie muszą się jednak martwić, spotkania „pod Adasiem” nadal będą możliwe. W podróż wyruszyła bowiem replika pomnika przygotowana przez Teatr Groteska. Na początku wakacji można ją było zobaczyć w Gdyni. To element akcji promocyjnej „Daj się ugościć”.

Spotkajmy się pod Adasiem w Gdyni
Fot. Krzysztof Mystkowski

W Gdyni rozpoczęła się akcja promocyjna „Daj się ugościć”. W ramach tego przedsięwzięcia przez Polskę przejeżdżają cztery wakacyjne pociągi pełne atrakcji, kończące swój bieg w najciekawszych miastach Małopolski, w tym w Krakowie. W ramach startu akcji w Gdyni, przy alei Jana Pawła II, w rejonie molo Południowego, można zobaczyć… Adama Mickiewicza, a właściwie replikę pomnika, który na co dzień stoi na Rynku Głównym w Krakowie.

Dlaczego Mickiewicz zawędrował nad morze? Krakowski pomnik wieszcza to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów miasta. Położony tuż przy Sukiennicach jest miejscem spotkań krakowian. To tutaj gromadzą się mieszkańcy w ważnych momentach. Pomnik jest też często fotografowany przez turystów z całego świata. Dlatego monument będzie przypominał mieszkańcom Gdyni i turystom odwiedzającym nadmorskie miasto o Krakowie. To okazja, by będąc na północy kraju, przenieść się na chwilę myślami do kulturalnej i turystycznej stolicy Polski, jak często nazywany jest Kraków. To jednocześnie zaproszenie do odwiedzenia naszego miasta.

Wyjątkowa oferta kulturalna z festiwalami organizowanymi w czasie wakacji, oferta kulinarna, bogata baza noclegowa, przestrzenie rekreacyjne i zielone − w tym nowe kąpielisko na Zakrzówku, okrzyknięte już „lokalną Chorwacją” dzięki spektakularnie wyglądającym basenom wewnątrz zbiornika wodnego – wszystko to sprawia, że w Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie. A Mickiewicz, nawet w formie repliki pomnika, opuścił Kraków tylko na chwilę – wróci razem z gośćmi chcącymi poznać wyjątkowy klimat naszego miasta.

Przypomnijmy, że replika pomnika Adama Mickiewicza została przygotowana przez Teatr Groteska w ramach zapowiedzi tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima. Kopia jest łudząco podobna do oryginału, prawie jego wielkości, gdyż stanowi 0,8 monumentu. Pomnik po raz pierwszy można było zobaczyć w Krakowie w pobliżu wieży Ratuszowej.

Bilety do zdobycia w RMF FM

Bilety na przejazdy poszczególnymi wakacyjnymi pociągami będzie można zdobywać w RMF FM w ogólnopolskim konkursie, który ruszył 16 czerwca. W dniach 30 czerwca, 14 oraz 21 lipca będą rozpoczynać się kolejne tury konkursu, w czasie których słuchacze mogą ubiegać się o bilety na przejazdy.

Szczegółowe informacje oraz warunki konkursu zostaną podane na stronie internetowej rmf.fm. Warto śledzić także stronę visitmalopolska.pl oraz odwiedzać profil „Odkryj Małopolskę” na Facebooku, gdzie również będą zamieszczane szczegółowe informacje na temat całej akcji.

Na trasie każdego z przejazdów będzie można spotkać dziennikarzy RMF FM, którzy na żywo na antenie będą relacjonować, co dzieje się w wakacyjnych pociągach „Daj się ugościć!”, prezentować atrakcje Małopolski oraz przeprowadzać wywiady z gwiazdami i podróżującymi.


Organizatorem przejazdu wakacyjnych pociągów kampanii „Daj się ugościć!” w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” jest Małopolska Organizacja Turystyczna, działająca w partnerstwie z województwem małopolskim oraz miastem Kraków.

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.3. „Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1. „Promocja gospodarcza Małopolski” typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19 w ramach 3. Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

d39a2049.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
d39a2058.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
d39a2145.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
dji_0102.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
dji_0129.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
dji_0171.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
d39a2015.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
d39a2007.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
d39a2025.jpg-Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni
Pomnik Adama Mickiewicza w Gdyni. Fot. Krzysztof Mystkowski
image00012.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00013.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00015.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00016.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00001.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00003.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00004.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00006.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00007.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron
image00010.jpeg-Mickiewicz w Gdyni
Mickiewicz w Gdyni. Fot. Janusz Gawron

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo