Prelegenci 2020
Adam Mikołajczyk
Alen Bošković
Anna Górska
Anton Taranenko
Bartłomiej Walas
Benedetta Gagna
Bruno Fareniaux
Carlo Capalbo
Carlotta Ferrari
Christie Anthoney
Czesław Lang
Jadwiga Berbeka
Jeremy Cooker
Jerzy Hausner
Jolanta Żysko
Julia Amour
Kevin Donnelly
Krzysztof Celuch
Krzysztof Kowal
Krzysztof Maj
Lenka Žlebková
Łukasz Panfil
Marcin Herra
Marcin Mączyński
Olivier Henry Biabaud
Paula Fanderowska
Pierre Fortin
Piotr Zmyślony
Robert Piaskowski
Serene Lim
Szymon Gatlik
Czesław Lang

Jeden z najwybitniejszych kolarzy w historii Polski, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata. Pierwszy polski kolarz, który przeszedł na zawodowstwo. Sportowiec, menedżer, biznesmen i działacz społeczny. Od 1993 Dyrektor Generalny wyścigu Tour de Pologne. Jest  Członkiem Międzynarodowej Unii Organizatorów Imprez Kolarskich (AIOCC). Organizowany przez niego Tour de Pologne UCI World Tour był wielokrotnie nagradzany przez prestiżowe gremia, między innymi sześciokrotnie otrzymał tytuł „Najlepszej Imprezy Sportowej Roku” w Polsce w latach 1995, 1996, 2004, 2008, 2011, 2015.  Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Serene Lim
Dyrektor polityki i planowania Narodowej Rady Sztuk (National Arts Council) Singapuru

Serene zarządza i opracowuje koncepcję polityki kulturalnej, w tym 5-letni strategiczny plan rozwoju sztuki w Singapurze. Jej dział angażuje się w działania tworzące i wzmacniające narrację w komunikacji poprzez sztukę. Serene nadzoruje również planowanie i wdrażanie działań NAC w zakresie internacjonalizacji i dyplomacji kulturalnej, aby pozycjonować sztukę singapurską na całym świecie poprzez międzynarodowe wymiany czy współpracę. Serene posiada tytuł magistra administracji publicznej (MPA) w Lee Kuan Yew School of Public Policy na National University of Singapore. Została odznaczona medalem Lee Kuan Yew School of Public Policy za najlepszy projekt badania zarządzania MPA. Przed dołączeniem do NAC pracowała w Biurze Premiera oraz w Ministerstwie Kultury, Społeczności i Młodzieży.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Pierre Fortin

W 2009 roku Pierre Fortin został dyrektorem wykonawczym Quartier des Spectacles Partnership w Montrealu, organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie przestrzenią publiczną, programowanie i promocję Quartier des Spectacles (Dzielnicy Spektakli).

Ma duże doświadczenie w zarządzaniu i komunikacji w sektorze publicznym i prywatnym. Pomógł przeprowadzić kilka organizacji przez okres głębokich zmian, wykazując wizję, która umożliwiła mu opracowanie i wdrożenie wewnętrznych i zewnętrznych strategii każdej z organizacji. Pracował w komunikacji i marketingu w kanadyjskiej instytucji finansowej a jako pracownik urzędu miasta Montréal do jego obowiązków należała komunikacja i konsultacje społeczne planu rozwoju miasta, co pomogło mu rozwinąć horyzonty związane z urbanistyką. Stworzył pierwszą jednostkę komunikacyjną Bell Canada zajmującą się rynkiem biznesowym i był przedstawicielem firmy podczas w fazie  powstawania Quartier International w Montrealu. Przyczynił się do opracowania zasad dotyczących rozwoju przestrzeni publicznych i ich wdrożenia.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Julia Amour
Dyrektor Festivals Edinburgh

Organizacja Festivals Edinburgh poprzez festiwale buduje pozycję Edynburga jako wiodącego miasta festiwalowego na świecie. Kluczowe obszary projektu obejmują wspólną strategię marketingową miasta festiwalowego, ocenę wpływu ekonomicznego tych wydarzeń, umiędzynarodowienie oraz aktywizację społeczności. Julia wcześniej pracowała w British Council i Scottish Development International.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Kevin Donnelly

Szef oddziału – Festiwale i Wydarzenia, Usługi Kulturalne w Montrealu.

Odpowiada za nadzór, koordynację i przygotowanie usług imprez plenerowych, festiwali, koncertów, imprez sportowych,  organizowanych co roku w Montrealu. Zadaniem jego zespołu jest montaż finansowych wydarzeń oraz integracja partnerów zewnętrznych i wewnętrznych jak Promoters, Le Quartier des Spectacles czy Centrum Festiwalowe. Posiada duże doświadczenie w organizacji wydarzeń nabyte między innymi jako prowadzący Olympic Park, Jean-Drapeau Park i L’Équipe Spectra.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Benedetta Gagna

Kierownik ds. marketingu i komunikacji w Maratona di Ravenna Citta ‚d’Arte. Posiada głęboką wiedzę, doświadczenie i wykształcenie w zarządzaniu wydarzeniami, reklamie,  public relations i sponsoringu. Specjalistka ds. marketingu nagrodzona wyróżnieniem Laurea w public w Libera Università di Lingue e Comunicazione IULM. Od 2002 do 2015 Event Manager w Challenge Sportmarketing, komunikacji w obszarze marketingu sportowego oraz w aktywnych wydarzeniach BTC i BTB.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Carlo Capalbo

Dr

Założyciel Praskiego Międzynarodowego Maratonu, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego RunCzech i Przewodniczący Komisji Biegów IAAF. Urodzony w 1957 roku  ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu w Neapolu i ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Turynie, a następnie kursy MBA na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Na początku lat dziewięćdziesiątych Carlo przeprowadził się do Europy Środkowej, a w 1994 założył Praski Międzynarodowy Maraton: projekt mający na celu ustanowienie nowoczesnej koncepcji długodystansowych imprez biegowych, które obecnie przekształciły się w serię wyścigów znanych jako RunCzech. Jest to 9 głównych imprez biegowych w 6 miastach Republiki Czeskiej i 2 we Włoszech, które przyciągają rocznie ponad 100 000 biegaczy.

Wyścigi uzyskały IAAF Gold Label Road Races i ustanowiły 5 rekordów świata w 2017 roku. Carlo Capalbo jest wyróżniony odznaką honorową „Cavaliere” Prezydenta Republiki Włoskiej.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jeremy Cooker

Wiceprezes ds. Marketingu i projektów specjalnych w New Orleans Tourism Marketing Corporation. Doświadczony lider i sprzedawca w branży turystycznej w Nowym Orleanie od ponad 20 lat. Kierował zespołem, który zbudował pierwszą stronę internetową dla odwiedzających Nowy Orlean w 1996 r. Odegrał kluczową rolę w odbudowie branży hotelarskiej w mieście po huraganie Katrina i nadal nadzoruje i kształtuje marketing w Nowym Orleanie oraz nagradzane kampanie reklamowe. Wyróżniony prelegent w świecie podróży, reklamy i wydarzeń marketingowych takich jak Interactive Advertising Bureau’s Data Symposium, Louisiana Travel Association Annual Summit czy Association for Accounting Marketing’s Annual Summit. Członek rady dyrektorów Stowarzyszenia Turystycznego Louisiana a obecnie prowadzi dwie inicjatywy dla branży hotelarsko-gastronomicznej w Nowym Orleanie: jedna ma na celu zapewnienie niedrogiej, dostępnej opieki zdrowotnej dla pracowników turystyki, a drugiej mają na celu zwiększenie zrównoważenia warunków konkurencyjności dla lokalnych przedsiębiorstw turystycznych poprzez serię warsztatów edukacyjnych i programów.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Christie Anthoney

Dyrektor Generalny Festivals Adelaide, sieci 11 festiwali kultury i sztuki w Australii Południowej. Christie jest doświadczonym liderem sztuki, który pracuje przy festiwalach, w edukacji i sektorze sztuki od ponad 20 lat. Zaangażowana w sektor „zysku dla celu”, ma doświadczenie w zarządzaniu, kierowaniu wydarzeniami artystycznymi, opracowywaniu koncepcji strategicznych w polityce publicznej. Skoncentrowana jest na uzyskiwaniu wyników społecznych, które rozwijają kreatywność, wspierają artystów i generują zasobność. Dzięki pracy w Szkocji, Kanadzie i Australii, z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie sztuki i kultury, Christie zbudowała rozległą sieć współpracy i jest dobrze postrzeganym „łącznikiem” pomiędzy ludźmi.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Łukasz Panfil

Komentator biegowy i lekkoatletyczny. Dziennikarz sportowy z licencją Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), członek Komisji Statystycznej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, współpracownik Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Komentuje 90 imprez biegowych ogólnopolskich i międzynarodowych w ciągu roku. Teksty jego autorstwa można znaleźć w czasopismach „Magazyn Lekkoatletyczny”, „Trail”, portalach internetowych „MaratonyPolskie.pl”, „bieganie.pl” oraz witrynach internetowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Przed laty lekkoatleta, maratończyk z rekordem życiowym 2:25:43. Zwycięzca maratonów w holenderskim Apeldoorn (2006) i belgijskim Torhout (2008). Na maratońskim podium stawał w Wilnie, Dreźnie, luksemburskim Echternach, niemieckim Loningen i Gdyni. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Biegu na 100km w Winschoten (2011)

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Marcin Mączyński

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu  Warszawskiego. Od lat związany z hotelarstwem. W latach 2007-2013 pracował w sieci hoteli Gromada, gdzie był dyrektorem centralnego biura sprzedaży i marketingu oraz dyrektorem biura hoteli. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcje menedżerskie w Grupie Trip – doradcy zarządu Grupy Trip i wiceprezesa zarządu hotelu Ossa. Od 2016 roku jest sekretarzem generalnym oraz członkiem zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.  Był wiceprezesem zarządu Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce i przewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki, a także członkiem Rady Programowej Polskiej Izby Turystyki.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Kowal

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie od 2008 roku, przez wiele lat pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej oraz w innych jednostkach organizacyjnych, m.in. w Wiśle Kraków SSA. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Odpowiada za organizację w Krakowie wielkich wydarzeń sportowych. Przyczynił się do uczynienia sportową wizytówką miasta imprez biegowych, jest Dyrektorem Cracovia Maraton i Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Wyróżniony tytułem „Lider Sportowej Polski” czy złotą statuetką „Budowniczy Polskiego Sportu”.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Bruno Fareniaux

Po ukończeniu studiów magisterskich w dziedzinie turystyki i planowania regionalnego oraz magistra w dziedzinie finansów i zarządzania przedsiębiorstwem życie zawodowe prowadzi w różnych sektorach gospodarki turystycznej. Zaczyna od  sektora biur podróży a następnie w administracji publicznej począwszy do Komitetu Regionalnego Turystyki Nord Pas de Calais po szefa gabinetu ministra turystyki. W lipcu 2000 r. Prezydent Francji powołał go do kierowania administracją turystyczną na stanowisku Dyrektorem Turystyki do 2006 roku. Następnie dołącza do Ministerstwa  Zrównoważonego Rozwoju jako Generalny Inspektor,  odpowiedzialny za planowanie, zrównoważony rozwój i turystykę. Jest autorem raportów na temat problemów rozwoju miejskiego i turystycznego.

Był szefem misji wielu programów współpracy w dziedzinie turystyki, zwłaszcza w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Polsce (region Katowic i Bielska Białej). W latach 2000-2006 był Stałym Przedstawicielem Francji przy Światowej Organizacji Turystyki i przez 4 lata pierwszym wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Organizacji. Od 2015 r. jest liderem programu UNWTO One Planet na rzecz zrównoważonej turystyki w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Szymon Gatlik

Absolwent krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, ekspert niestandardowych form turystyki (m.in. questing, gry miejskie i terenowe). Zamiłowanie do turystyki aktywnej łączy z czynnym udziałem w wydarzeniach sportowych, m.in. górskich biegach długodystansowych i startach ulicznych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje city branding oraz marketing miejsc  poprzez sport. Jako przewodnik miejski z ponad 20-letnim stażem, na bieżąco uczestniczy w rozwoju Krakowa jako destynacji turystycznej.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Marcin Herra

Ukończył studia prawnicze oraz studia MBA oraz wiele szkoleń zarówno w Polsce jak i za granicą. Posiada olbrzymie doświadczenie w zarządzaniu Mega projektami oraz wydarzeniami sportowymi, muzycznymi, biznesowymi. Odpowiedzialny za przygotowanie i organizację w Polsce UEFA EURO 2012 oraz EHF EURO 2016. Uczestniczył w przygotowaniach The World Games we Wrocławiu w roku 2017.

Ekspert w dziedzinie zarządzania największymi obiektami wielofunkcyjnymi. Były Prezes Spółki PL.2012 i PL.2012+ operatora Stadionu Narodowego, obecnie Prezes Areny Gliwice jednej z najnowocześniejszych aren w Polsce i Europie. Specjalista w zakresie rynku MICE i Przemysłu Czasu Wolnego. Współwłaściciel firm Evolutio i Brand Boosters.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Anna Górska

Doświadczony manager z wieloletnią praktyką w zarządzaniu organizacją, zespołami i dużymi imprezami, działającym na rynku MICE, HoReCa i obiektów kulturalnych. Aktualnie Business Development Director w EXPO XXI Warszawa. Prowadzi też firmę zajmującą się doradztwem i konsultingiem w branży MICE. Członek krajowych i międzynarodowych organizacji.

W latach 2010-2014r. wiceprezes ds. członkostwa w MPI (Meeting Professionals International) Poland, a w latach 2012-2018 prezes Oddziału Europy Centralnej ICCA (International Congress and Convention Association).

Od marca 2019r. pełni funkcję Wiceprezesa ds. Współpracy Międzynarodowej w Stowarzyszeniu Konferencje i Kongresy w Polsce SKKP. Za swoją działalność otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Członek kapituły krajowych i międzynarodowych konkursów, związanych z przemysłem spotkań m.in. ICCA Best Marketing Award, Eventex Awards, Osobowość Roku MICE Poland i Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jolanta Żysko
Prof. SGTiH Vistula

Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa (grupa uczelni Vistula). Specjalizuje się w naukach organizacji i zarządzania sportem. Odbyła staż naukowy w Institute of Sport & Leisure Policy Uniwersytetu w Loughborough. Prowadziła wykłady na wielu uczelniach zagranicznych jak Deutsche Sporthochschule w Kolonii, Uniwersytecie w Jyväskylä, University of Bayreuth, Akademii Wychowania Fizycznego w Kownie.

Zrealizowała szereg projektów badawczych dotyczących zarządzania sportem w wielu aspektach, głównie koncentrując się na systemach zarządzania sportem w skali makro. Brała udział w projektach badawczych realizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej. Jest członkiem licznych organizacji krajowych i międzynarodowych. Była Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Społecznych o Sporcie (International Society for Social Sport Sciences – ISSSS), członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Sportem (European Association for Sport Management – EASM) oraz Europejskiej Sieci Nauk o Sporcie, Edukacji i Zatrudnieniu (European Network of Sport Science, Education and Employment – ENSSEE). W latach 2010-2011 była prezydentem Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu. W latach 2014-2017 była członkiem grupy ekspertów Komisji Europejskiej ds. zarządzania zasobami ludzkimi w sporcie.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Alen Bošković

Urodzony w Dubrowniku, absolwent ekonomii turystyki, chorwacki olimpijczyk i były piłkarz wodny. Sekretarz generalny Stowarzyszenia Sportu Dubrownika, który zajmuje się wszystkimi sportami w mieście. Członek Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego i dyrektor wydarzenia Du Motion – Dni Biegacza Dubrownik( Runner’s Days Dubrovnik). Du Motion zostało uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Republiki Chorwacji i Dubrownika.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Olivier Henry Biabaud

Prezes i założyciel firmy badawczej TCI Research w 2010 r. jako wynik połączenia swojej pasji do podróży z ponad 20-letnim doświadczeniem w badaniach rynku nabytych w firmach globalnych (TNS, IPSOS). Jako specjalista w dziedzinie analizy doświadczeń odwiedzających i oceny reputacji, pracował dla ponad 90 międzynarodowych i lokalnych destynacji i marek turystycznych.

Jest stałym mówcą na międzynarodowych forach podróży i członkiem zarządu TTRA Europe (Tourism and Travel Research Association). Został wyróżniony nagrodą za najlepsze badanie rynku podróży w roku 2017 przez agencję UE Business News a w roku 2011 otrzymał nagrodę Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) za innowacyjne rozwiązanie w zakresie badań destynacji -TRAVELSAT.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Maj

Dyrektor generalny instytucji publicznej „Strefa Kultury Wrocław”, której działalności oparta jest na trzech filarach, na które składają się: miejsca, festiwale oraz programy, Był dyrektorem generalnym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Od siedmiu lat zarządza festiwalem Jazz nad Odrą, Współtworzył festiwale One Love Sound Fest, Festiwal Filmów Niezależnych OFFensiva, czy Capitol of Rock na Stadionie Wrocław. W 2017 roku otrzymał tytuł Menadżera Roku przyznany przez kapitułę Gazety Wrocławskiej.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Paula Fanderowska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas/Wenezuela, związana z KBF, operatorem ICE Kraków.

Zarządza polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Od 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce. Jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym: MPI oraz ICCA. Nagrodzona MP Power Awards – MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Anton Taranenko

Prezes Biuro Turystyki i Promocji Kijowa. Specjalista ds. wydarzeń, sekretarz komitetu organizacyjnego ds. przygotowania i przeprowadzenia Eurowizji w 2017 oraz sekretarz komitetu organizacyjnego finału Ligi Mistrzów w 2018 roku.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jerzy Hausner
prof. dr hab. nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny

Pracownik Katedry Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK), społeczny Pełnomocnik Rektora ds. Kultury i Sportu. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja: 2010-2016). Członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN.

Od 2015 r. członek Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. Od 2018 r. członek High Level Industrial Roundtable „Industry 2030”. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2018-2022). Nagroda Kisiela.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Piotr Zmyślony
Dr hab. prof. UEP

Zajmuje się organizacją i zarządzaniem turystyką w miastach, wpływem turystyki na gospodarki miast oraz rozwojem branży spotkań. Prowadzi badania nad internacjonalizacją gospodarki turystycznej oraz skutecznością działania Destination Management Organizations, a także współpracy sieciowej w turystyce biznesowej.

Członek think-tanku Miasta Poznania. Twórca idei Poznańskiego Barometru Turystycznego oraz doradca Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w zakresie jego wdrażania. Członek zarządu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie realizuje projekt dotyczący strategii międzynarodowych realizowanych przez miejskie DMO w Polsce i Europie.

Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych i kilku książek. Założyciel portalu turystykawmiescie.org.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Bartłomiej Walas
Dr

Koordynator ds. projektów strategicznych w Departamencie ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa, w którym zarządza między innymi projektem Miasta Historyczne 3.0.

Dziekan w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Absolwent AWF w Krakowie i IREST na Sorbonie. Specjalista w dziedzinie marketingu turystycznego i polityki turystycznej.

W latach 1996–2017 zawodowo związany z Polską Organizacją Turystyczną, najpierw jako dyrektor oddziału w Paryżu, a następnie jako wiceprezes. Jest autorem koncepcji polskiej strategii marketingowej turystyki na lata 2012-2020. Uczestniczył w pracach zespołowych wielu strategii rozwoju turystyki miejskiej i regionalnej. Autor książek i artykułów naukowych.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Robert Piaskowski

Manager i animator kultury, pedagog, muzyk. Studiował polonistykę, socjologię, nauki społeczne, a także dyplomację kulturalną na Uniwersytetach: Jagiellońskim, University of Provence Aix-Marseille i w Collegium Civitas w Warszawie.

Aktualnie doradca społeczny Prezydenta Krakowa ds. współpracy z organizacjami międzynarodowymi w zakresie dziedzictwa kulturowego. Prowadzi projekty międzynarodowe Krakowskiego Biura Festiwalowego integrujące działania podmiotów zaangażowanych w kulturę, rozwija kluczowe projekty literackie, muzyczne, filmowe. Realizuje politykę programową ważnych krakowskich festiwali muzycznych. W obszarze filmowym opiekuje się Krakow Film Commission i koordynuje program Filmowy Kraków. Prowadził proces ubiegania się Krakowa o tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Literatury. Reprezentuje Kraków w relacjach z siecią Miast Festiwalowych Świata (Festival Cities Network).

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Adam Mikołajczyk

Prezes Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc

Międzynarodowy ekspert ds. Marketingu miejsc, pasjonat brandingu i miast, związany z marketingiem terytorialnym i doradztwem turystycznym. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalnością „gospodarka specjalna – zarządzanie miastem i regionem”. Student The Chartered Institute of Marketing.

Od 2010 współzałożyciel i prezes Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc – organizacji konsultingowej (think-and-do tank), której celem jest profesjonalizacja i popularyzacja marketingu miejsc i brandingu w Europie Środkowej i Wschodniej. Członek założyciel International Place Branding Association. Prelegent na kilkudziesięciu konferencjach w kraju i za granicą. Zaangażowany przez British Council w międzynarodową grupę ekspertów „City Idea Bakers”. Współautor wielu strategii rozwoju turystyki i komunikacji marketingowej dla miast i regionów.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Lenka Žlebková

Dyrektor handlowy Praskiego Centrum Kongresowego

Wiodąca postać w sektorze kongresów i imprez w Republice Czeskiej, która odegrała kluczową rolę w rozwoju Pragi jako miejsca spotkań.

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, gdzie studiowała biznes międzynarodowy, specjalizując się w turystyce oraz Ecole Superieure de Commerce de Paris, gdzie specjalizowała się w marketingu międzynarodowym.

W latach 2005-2010 dyrektor ds. sprzedaży i marketingu hotelu President Hotel Prague w latach 2005–2010, a następnie dyrektor Prague Convention Bureau (PCB). Od 2016 roku dyrektor handlowy Praskiego Centrum Kongresowego.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Krzysztof Celuch
Dr

Właściciel firmy Celuch Consulting. Mówca, trener, konsultant biznesowy, wykładowca akademickim. Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z biznesem Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji. Wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracuje m.in. z San Diego State University, Skema Business School, Uniwersytetem Warszawskim.

Jest autorem artykułów i książek z obszaru przemysłu spotkań, raportów i projektów badawczych, w tym pierwszego w Polsce, a ósmego na świecie raportu „Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę” (Poland Meetings Impact). Doświadczenie zawodowe w branży spotkań zdobywał na różnych polach. Do 2017 roku był kierownikiem Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, Specjalizuje się w przemyśle spotkań, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami (event management).

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Carlotta Ferrari

Dyrektor Florence Convention & Visitors Bureau, Prezes Convention Bureau Italia. Absolwentka nauk politycznych na Uniwersytecie we Florencji.

Po ekscytującej karierze w organizacji wydarzeń jako dyrektor marketingu ważnego włoskiego DMC i branży hotelarskiej, została dyrektorem Firenze Convention Bureau w 2010 r. W krótkim czasie rozpoczęła nową strategię marketingową i przekształciła głównie publiczną firmę z kilkoma prywatnymi członkami w Firenze Convention Bureau – prywatne konsorcjum z około 300 członkami prywatnymi, prestiżowymi sponsorami lokalnymi oraz silnym wsparciem gospodarczym i politycznym instytucji publicznych.

W 2017 r. uruchomiła Destination Florence, projekt poświęcony wypoczynkowi, przekształcając CB w CVB z rebrandingiem firmy: docelowe biuro kongresowo-turystyczne Florencji. Od 2013 r. do 2017 r. Carlotta była wiceprezesem Federcongressi & Eventi, włoskiego stowarzyszenia przedsiębiorstw publicznych i prywatnych oraz specjalistów pracujących w branży spotkań, reprezentującego włoski sektor MICE na szczeblu międzynarodowym i tworzenie stabilnych relacji z instytucjami publicznymi i europejskimi i stowarzyszenia międzynarodowe. Wraz z innymi krajowymi stowarzyszeniami turystycznymi współtworzyła Italia Convention Bureau w formie prywatnej sieci firm odpowiedzialnych za koordynację i promocję włoskiego sektora MICE. Obecnie jest prezesem Italia Convention Bureau z ponad 100 członkami reprezentującymi 2500 włoskich dostawców sektora MICE.

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta
Jadwiga Berbeka
Prof. UEK dr hab.

Kierownik Katedry Turystyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Główne obszary zainteresowań naukowych i badawczych koncentrują się wokół branży spotkań i wydarzeń, rynku turystycznego, w szczególności turystyki sportowej i przygodowej, zachowania konsumentów. Autor i współautor ponad stu trzydziestu publikacji poświęconych problemom turystyki.

Posiada doświadczenie w badaniach branży spotkań i jej wpływu na gospodarkę. Uczestniczyła również w badaniach branży spotkań i wydarzeń w Krakowie. Współpracuje z branżą spotkań, jako wyraz uznania otrzymała MP Power Awards 2015 w kategorii Open. Jest członkiem Adventure Tourism Research Association,

Poznaj poprzedniego prelegenta
Poznaj kolejnego prelegenta

Wszelkie prawa zastrzeżone • Miasta Historyczne 3.0 © 2017

Polityka prywatności

Proudly designed by Zensite logo